Tut Sözünü

Bu dünyayı terk etmek o kadar kolay olmayabilir.
2 OCAK’TA SİNEMALARDA

Konu: Yalçın ve Bahadır çok yakın iki arkadaştır. Yalçın ne kadar fırlama ve güvenilmezse Bahadır da bir o kadar sakin ve ılımlıdır. Birbirlerine hiç benzememelerine rağmen aralarında oluşan bu sağlam dostluk, Yalçın’ın ölümüyle sonlanır. Ancak bir süre sonra Bahadır’ın kapısı hiç beklemediği biri tarafından çalınır. Karşısında Yalçın’ın hayaleti vardır ama yalnız değildir yanında ölü italyan bir trapezci olan Bernardo vardır.
Yalçın yaşarken tutmadığı bir söz yüzünden arafta kalmıştır. Taksiratçı’nın söylediğine göre Yalçın’ın araftan kurtulabilmesi için tek yol, bu sözü 3 gün içinde bulup yerine getirmesidir. Bunu yaparken ona yardım edebilecek tek kişi, yaşarken sahip olduğu yegâne arkadaşı olan Bahadır’dır.
Yıllardan beri sevdiği kadına bile açılacak cesareti bulamayan Bahadır, bu 3 gün içinde Yalçın yüzünden hayal edemeyeceği kadar belaya bulaşacak ama her şeye rağmen sözü yerine getirmeye çalışacaktır.

Yapım Şirketi: TURBUDE FİLM
Yönetmen: Oğuz Çelik
Senaryo: Kemal UÇAR – Giray ALTINOK
Danışman: Kudret SABANCI
Danışman: Aytaç AĞIRLAR
Oyuncular: KEMAL UÇAR, GİRAY ALTINOK, DEMET ÖZDEMİR, ZAFER ALGÖZ, ERKAN CAN, BURAK SERDAR ŞANAL, BÜLENT POLAT, ÇAĞDAŞ ONUR ÖZTÜRK, MEHMET ÖZGÜR, EYLÜL ÖZTÜRK, EMRAH ELÇİBOĞA

Bir yanıt yazın